NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BAŞKANI CEMAL GÖKÇE İSTANBUL BAROSU`NUN DEMOKRASİ İÇİN DAYANIŞMA NÖBETİNE KATILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

15 ARALIK 2019, PAZAR   

23

İMO BAŞKANI CEMAL GÖKÇE İSTANBUL BAROSU`NUN DEMOKRASİ İÇİN DAYANIŞMA NÖBETİNE KATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.05.2019 14:21:40  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda üyemiz, 22 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Barosu`nun ev sahipliğinde yapılan demokrasi nöbetine katıldılar.

İMO BAŞKANI CEMAL GÖKÇE İSTANBUL BAROSU`NUN DEMOKRASİ İÇİN DAYANIŞMA NÖBETİNE KATILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda üyemiz, 22 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Barosu`nun ev sahipliğinde yapılan demokrasi için dayanışma nöbetine katıldılar.

İstanbul Barosu, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin tekrarı ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu`nun 6 Mayıs 2019 tarihinde almış olduğu karara ilişkin tekrar seçimin yapılacağı 23 Haziran 2019 tarihine kadar Demokrasi için Dayanışma Nöbeti başlattı.

Beyoğlu Tünel`de bulunan Baro Binası`nın önünde İMO İstanbul Şube üyelerimizle birlikte katılım sağlandı. Oda Başkanı Cemal Gökçe ve Şube Başkanı Nusret Suna dayanışma nöbetindeki konuşmalarında, İstanbul`da tekrarlanacak Büyükşehir Belediye Seçimine yönelik YSK`nın kararını eleştirerek, bu kararla İstanbul halkının iradesinin yok sayıldığı, hukukun devre dışı bırakılarak demokrasiye darbe yapıldığını; İnşaat Mühendisleri Odası olarak aklı, bilgiyi ve bilimi rehber edinerek her zaman hukukun, demokrasinin ve cumhuriyet değerlerinin savunucusu ve takipçisi olacağımızı ifade ettiler.


Okunma Sayısı: 264

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır