İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE   

35

GÜVENLİ YAPI STOĞU İÇİN; 1 ŞANTİYE ŞEFİ, 1 ŞANTİYEYE GÖREVLENDİRİLMELİDİR!

    Yayına Giriş Tarihi: 20.11.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.11.2020 13:00:10  Yayınlayan Birim: GAZİANTEP ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.11.2020 13:00:04

Şantiye Şefliği Hakkında Yönetmeliğin 7. Maddesi gereği; Şantiye şefi, görev yaptığı ilin sınırları içinde ve beş ayrı şantiyede şantiye şefliği yapabilmektedir. Şantiye şeflerinin aynı anda üstleneceği farklı yapım işlerinin tamamının yapı inşaat alanı toplamı 30.000 metrekareyi geçemez.

GÜVENLİ YAPI STOĞU İÇİN; 1 ŞANTİYE ŞEFİ, 1 ŞANTİYEYE GÖREVLENDİRİLMELİDİR!

                Şantiye Şefliği Hakkında Yönetmeliğin 7. Maddesi gereği;Şantiye şefi, görev yaptığı ilin sınırları içinde ve beş ayrı şantiyede şantiye şefliği yapabilmektedir. Şantiye şeflerinin aynı anda üstleneceği farklı yapım işlerinin tamamının yapı inşaat alanı toplamı 30.000 metrekareyi geçemez.Ancak yapım işinin tek ruhsata bağlı veya toplu yapı niteliğinde olması halinde yapı inşaat alanı sınırı uygulanmaz.

Şantiye şefi tarafından böyle bir yapım işinde görev üstlenilmesi durumunda aynı anda başka bir yapım işinin şantiye şefliği üstlenilemez.Şubemiz ve meslektaşlarımız tarafından yapılan değerlendirmelere göre mevcut koşullarda nitelikli bir yapım hizmeti sunulması olanaksız olmakla birlikte birçok yerde yapılan hizmetler kağıt üzerinde kalmaktadır. Bu sebeple bazı istisnalar belirlenmekle birlikte her şantiye şefi sadece bir şantiyede görevlendirilmelidir.

İnşaat Mühendisleri Odası
Gaziantep Şube Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 36

Gaziantep Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.