NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 46. DÖNEM GEOTEKNİK KURULU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 MAYIS 2019, SALI   

9

46. DÖNEM GEOTEKNİK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

SAFİYE FEYZA ÇİNİCİOĞLU
BAŞKAN
e-Posta:

1974`te Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans ve 1976`da İngiltere Sheffield Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden yüksek lisans derecelerini almıştır. 1976-1982 yılları arasında, çalışmalarına sektörde İnşaat Mühendisi olarak devam etmiştir. 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Geoteknik alanında doktora eğitimine başlamış ve 1986 yılında doktora derecesini almıştır. 1982-1993 yılları arasında Anadolu Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde akademik çalışmalarına devam etmiş, 1987`de Yardımcı Doçent ve 1989`da Doçent olmuştur. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`ne geçmiş ve Geoteknik Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Profesör unvanını almıştır. 2004–2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan S. Feyza Çinicioğlu 1998-2007 yıllarında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü - Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2010 yılında tekrar bu görevi üstlenmiştir. Akademik hayatı süresince çeşitli araştırma ve uygulama projelerinde yürütücü veya çalışan olarak görev almış, bitmiş ve devam etmekte olan yüksek lisans ve doktora tezleri yönetmiştir. Başlıca araştırma konuları zemin davranışı, yumuşak zeminler üzerinde inşa edilen dolgular ve zemin-temel etkileşimidir. Bu perspektif içerisinde ağırlıklı olarak yeni teorik yöntemlerin ve tasarım yöntemlerinin geliştirilmesine yönelik olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslar arası yayını bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası çeşitli mesleki kuruluşun üyesidir. Feyza Çinicioğlu 2004`den bu yana Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği`nin Başkanlık görevini 2011`de üstlenmiştir ve halen bu görevi yürütmeye devam etmektedir. Feyza Çinicioğlu 2016 yılından bu yana İMO Geoteknik Kurul`da kurul üyesi olarak da yer almaktadır.

NEJAN HUVAJ SARIHAN
RAPORTÖR
e-Posta:

1977 yılında Ankara`da doğmuştur. 1999 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuş, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Amerika`da, University of Illinois at Urbana-Champaign, İnşaat Mühendisliği bölümü Geoteknik anabilim dalında yapmıştır. 2009 yılından beri ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği (ZMGM), Geosentetikler Derneği, Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği(ISSMGE), Uluslararası Geosentetikler Birliği (IGS), Amerikan İnşaat Mühendisliği Birliği (ASCE) GeoInstitute Dolgular, Barajlar ve Şevler Teknik Komitesi, ASTM D18 Zemin ve Kaya Standardları Komitesi üyesidir.

ÖZCAN TAN

e-Posta:

1964`te Karaman`da doğmuştur. 1986 yılında KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını (1989) ve doktorasını (1996) aynı Üniversitede tamamlamış, 2011 yılında Profesör olmuştur. 1987-2004 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde, 2004-2014 yılları arasında Selçuk Üniversitesinde görev yapmıştır. 2014 yılında Selçuk Üniversitesinden görevlendirme (40/b) ile geldiği KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığına atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir. Çeşitli dergi ve bilimsel toplantılarda sunulmuş 100 civarında yayını bulunmaktadır. 6 adet Doktora ve 15 adet Yüksek Lisans tezinde yöneticilik yapmıştır

OZAN DADAŞBİLGE

e-Posta:

1973 yılında İstanbul`da doğdu. 1996`da İTÜ`den lisans, 1999`da BÜ`den yüksek lisans derecesini aldı. 1996 yılından beri yurt içinde ve dışında Geoteknik Mühendisliği alanında zemin etüdü, derin kazı iksa, zemin iyileştirme, derin temel, donatılı zemin duvar projelerinde tasarım, kontrollük ve müşavirlik hizmetleri vermektedir. Almanca, İngilizce ve Hollandaca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır

UTKAN MUTMAN

e-Posta:

1977 yılında Bursa`da doğdu. 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi`nden mezun olmuştur. Kocaeli Üniversitesinde 2001 yılında yüksek lisansını, 2007 yılında ise doktorasını tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalında Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

SELMAN SAĞLAM

e-Posta:

1978 yılında Elazığ`da doğdu. Lisans öğrenimini 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Mühendisliği dalında aldı. Doktora öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nde 2011 yılında tamamladı. Halen Adnan Menderes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde öğretim üyesi olarak görev yapan Sağlam`ın ilgi alanları: sıvılaşma kaynaklı yer kaymaları, istinat yapılarının sismik performansı, gömülü yapıların sismik performansı ve geo-istatistik konularıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

SABRİYE BANU İKİZLER

e-Posta:

03.06.1973 tarihinde Trabzon`da doğdu. 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994-2002 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 1997 yılında yüksek lisansını, 2003 yılında doktorasını tamamladı. 2002 yılında Trabzon DSİ 22. Bölge Müdürlüğüne İnşaat Yüksek Mühendisi olarak atandı. Aralık 2005`de Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Laboratuarına Uzman olarak atandı. 2010`da Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. 2015 yılında doçent ünvanını aldı. Halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir. Çeşitli dergi ve bilimsel toplantılarda sunulmuş 100 civarında yayını bulunmaktadır. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği (ZMGM), Geosentetikler Derneği, Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği(ISSMGE) üyesidir.

HÜSEYİN ORKUN KILIÇ

e-Posta:

1984 Yılında Eskişehir`de doğdu. 2009 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Yüksek Lisans Öğrenimini Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Geoteknik dalında tamamlamış olup, halen ortağı olduğu şirkette geoteknik hizmetleri vermektedir.

AHMET TUNA ACAR

e-Posta:

1968 yılında Ardahan`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çubuk`ta tamamladı.1989 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 1989 yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanlığı`nda inşaat mühendisi olarak göreve başladı. 2005 yılında vekaleten Statik Şube Müdürlüğü, 2011 - 2012 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü İskan Daire Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AYŞE AKTÜRK BASIK

e-Posta:

1976 yılında Trabzon`da doğmuş,1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda İnşaat Mühendisi olarak göreve başlamıştır. İdari Binalar, İl – İlçe Hükümet Konakları, Bakanlık ve Büyükelçilik Binaları, Hastane Binaları, Adliye Binaları, çeşitli yatırımcı kuruluşlara ait lojman binalarının proje kontrolünü ve proje tanzimini yapmıştır. 08.11.2013-22.04.2013 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda vekaleten Statik Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür.22.04.2013 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

MUSTAFA LAMAN

e-Posta:

Ekim 1964`te Adana`da doğmuştur. 1987 yılında Çukurova Üniversitesinden mezun olmuştur. 1995 yılında İngiltere Liverpool Üniversitesinde Doktorasını tamamlamış, 2005 yılında Çukurova Üniversitesinde Geoteknik Anabilim Dalında Profesör olmuştur. 27 tanesi SCI ve SCI-Exp. yayını olmak üzere toplam 120 civarında yayın yapmıştır. 5 Doktora ve 17 Yüksek Lisans talebesi mezun etmiştir. 2009-2012 yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Rektör Yardımcısı, Senatör ve Müh. Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Üniversitelerarası Kurul Üyeliği yapmıştır. TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Destekleme Programı (ARDEB), Mühendislik Araştırma Grubu (MAG) Grup Yürütme Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

CEMAL AKÇA
e-Posta:

Bursa ili, Keles ilçesine bağlı Bıyıklıalan köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Keles Birinci Murat ilkokulunda tamamladıktan sonra parasız yatılı olarak Arifiye Öğretmen Okulunu yedi yıl süren bir eğitimden sonra tamamladı. Daha sonra İDMMA inşaat bölümü gece programını tamamladı ve aynı okulun (YTÜ) yüksek lisans programına devam etti. Lisans ve Lisansüstü eğitimi sırasında bir mühendislik şirketinde çalışarak teorik ve pratik eğitimini pekiştirdi. Mezun olduğunda Ceser Ltd. isimli kendi tasarım şirketinde endüstriyel yapılar üzerinde profesyonel çalışmalarını sürdürürken MSÜ de öğretim görevlisi olarak çalıştı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra tamamen profesyonel tasarımcı ve müşavir mühendis olarak çalıştı. Ceser Ltd. firmasından sonra CEMA A.Ş.`yi kurarak bu güne kadar çalışmalarını çeşitli mühendislik alanlarında sürdürdü. 1990-1992 ve 2000-2002 yıllarında İMO İstanbul şube yönetiminde, 2002-2004 yılları arasında da İMO II. Başkanı ve 45. Dönem Yönetim Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda da TürkMMMB de başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. Halen kendi kurduğu CEMA A.Ş. de profesyonel görevini sürdürmekte, evli ve bir çocuk sahibidir.

Sayfayı Yazdır