ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

11 MAYIS 2021, SALI   

11

İMO YÖNETİM KURULU, T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPI İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.03.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.03.2021 15:43:07  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 10.03.2021 14:06:04

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, geoteknik uzmanlık alanında yapılan mevzuat düzenlemeleri ve “Her Şantiyeye Bir Şef” Kampanyası kapsamında talep ve önerilerimizi sunmak üzere, T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürünü makamında ziyaret etti.

İMO Yönetim Kurulu, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü ile Görüştü

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, geoteknik uzmanlık alanında yapılan mevzuat düzenlemeleri ve "Her Şantiyeye Bir Şef" Kampanyası kapsamında talep ve önerilerimizi sunmak üzere, T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürünü makamında ziyaret etti.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Darı, İMO Geoteknik Uzmanlık Kurulu Üyesi Ozan Dadaşbilge ve Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Bekiroğlu tarafından yapılan ziyarette T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can ve Teknik Daire Başkanı Ayşe Aktürk Basık ile görüşüldü. 

Görüşmede Bakanlığın meslek alanlarımız ile ilgili çıkartmayı düşündüğü yasa ve yönetmelikler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Belgelendirmeler konusunda Odamız çalışmaları ve deneyimlerimize ilişkin belge ve dokümanlarımız sunularak bilgilendirme yapıldı. 

17.02.2021 tarih ve 31398 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ hakkında Odamız görüşleri aktarıldı.

Toplantıda ayrıca Odamızın şantiye şefliği konusunda görüşleri ve tespitleri paylaşılarak yaşanan sorunlara dikkat çekildi. Odamız tarafından, şantiye şefliği kampanyası kapsamında hazırlanan Şantiye Şefliği Durum raporu sunuldu. Çözüm olarak atılması gereken adımlar konusunda Odamızın yaptığı çalışmalar ifade edildi. 

Görüşmede, İnşaat Mühendisleri Odasının üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğu aktarıldı. Genel Müdür Banu Aslan Can da Bakanlık olarak yapacakları çalışmalarda Odamızın görüşleri ve önerilerini değerlendireceklerini söyledi.


Okunma Sayısı: 416

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.